Wiadomości - gazeta.pl

RSS Wiadomości.gazeta.pl
  1. PiS traci na ostatniej prostej kampanii. Partia rządzącą choć zmierza po wygraną w wyborach, to jednak zbyt skromną, by w większości województw odbić władzę z rąk Platformy Obywatelskiej i PSL-u.
  2. Prezes TVP Jacek Kurski wysłuchał próśb Iwony Mularczyk, kandydatki PiS z Nowego Sącza. Poszło o mapę pogody w Telewizji Publicznej, a dokładnie o to, że brakowało na niej jej miasta.
  3. Jarosław Kaczyński podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu odniósł się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. "Będziemy bronić naszych interesów" - zapowiedział.
  4. Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października (I tura) i 4 listopada (II tura). Kiedy kandydaci w wyborach samorządowych muszą skończyć działania agitacyjne? Jak długo trwa cisza wyborcza i jaka kara grozi tym, którzy ją złamią? Odpowiedzi znajdujemy w Kodeksie wyborczym.
  5. TVP.info opublikowało "podsumowanie" nagrań z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Tym razem próbuje powiązać je z Rafałem Trzaskowskim, który nie pojawia się na żadnej z nich. "Dno" - piszą komentujący.